פלאש על הקצה? עוד לא.

אדובי מציגה כלי חדש שמאפשר יצירת אנימציה מבוססת HTML5. הממשק נראה דומה מאוד לזה של אפטר אפקטס (היתרונות שיש למונופול של אדובי.. הכל נראה מוכר).

לאורך השנים ניסו להספיד את פלאש כ"כ הרבה פעמים (למשל, כשמיקרוסופט הוציאה את סילברלייט), אך לא נראה שזה הולך לקרות בקרוב, למרות אנימציית הפרפר המהממת שבוידאו:

ההנחה שלי היא שזה יהיה כלי נהדר – לשימושים מאוד מסויימים, זהו לא תחליף לפלאש וקרוב לוודאי שתהיה אפילו הטמעה של רכיבים מ-Edge לסביבה של פלאש.

בכל מקרה ניתן להתנסות בכלי בחינם כאן.

"כולל" נגד קולג'

"כולל נגד קולג'" נוצר ע"י נמרוד דדו וניצן גלברד כחלק מפרוייקט עיצוב גרפי בשנה ב' בויצו חיפה. הסרטון מציג משחק מחשב שעוצב בגרפיקה פשוטה ומלווה במוזיקת 8 ביט.

במשחק מוצגות שתי דמויות לבחירות השחקן – סטודנט רגיל ותלמיד ישיבה. המסלול שעובר השחקן כאשר הוא משחק בכל אחד מהדמויות הוא שונה בתכלית ובעוד שהסטודנט נאלץ להתמודד עם לימודים, עבודה, צו 8 (ואפילו חברה שנוטשת אותו באמצע השירות..), המסלול שמוצג עבור החרדי מראה כיצד מוערמים פחות קשיים עליו והוא מורכב בעצם מחתונה, איסוף תינוקות וכספים…

לא ברור אם מדובר באנימציה או במשחק וידאו פעיל אך בהחלט החוויה עוברת כמשעשעת ועוקצנית כאחד.

מאייר פולני חזק

העבודות של פאול (את שם המשפחה אני אפילו לא אנסה בעברית) Kuczyńskiego, מכילות דימויים סוריאליסטים חזקים ונוקבים, כמעט כל איור מעביר מסר חברתי המוצג בתחכום מעורר התפעלות. תענוג לעיניים:

http://capu.pl/node/271

041

051

471

אנימציה מתמונות שצולמו עם פלאש

כנראה שמישהו הבין שהוא יכול לזהות את מיקום ההבזק של הפלאש בצילומים והחליט לעשות עם זה משהו. המשהו הזה מגיע בצורת אפליקציה מגניבה שמאפשרת בחירה בין כמה סוגי אנימציה וזו שאהבתי במיוחד אפילו אינטראקטיבית, click, drag, throw… עובד ממש כמו משחקון.

סרטון קונספט עם הרבה זכוכית

בקרוב כשסבתא תתקשר, תענו לה מהשיש במטבח. נשמע מופרך? לא לפי סרטון הקונספט המעולה "יום עשוי זכוכית", המראה מגוון טכנולוגיות עתידיות שהופכות לזמינות מיום ליום.

מסך מגע על משטח מכופף

הוידאו הבא מציג ממשק פיזי מעניין, שנראה מאוד טבעי וזורם, בזכות העדר ההפרדה בין המסך ה"עומד" למסך ה"שוכב".

מזכיר מאוד את התפיסה של הנינטנדו DS, שגם הוא כפול מסך, אך כאן נעשה ניצול מלא של השטח לתצוגה שלמה אחת.

אמנות המיחזור

"תהליך העבודה שלי מזכיר את ילדותי. כמי שגדלה בין מדינות שונות בלי בסיס קבוע, הייתי צריכה למצוא קהילה להשתייך אליה לפי מי שאני באמת. אני מוצאת חיבור דומה בין פריטים שונים שהיו להם חיים קודמים ושימוש קודם ואני מעניקה להם חיים שניים". כך כותבת באתר שלה סייקה גאנז. העבודות היפות שלה נראות כמעט ביומכניות ואני אוהב את השימוש המינימליסטי והמרמז שלה באלמנטים. החללים שהיא משאירה במקום "לפסל" את הצורה במלואה הם לא פחות נוכחים מכלי הפלסטיק המשומשים שהיא משתמשת בהם.

Sayaka Ganz - Walker

Sayaka Ganz - Walker

Sayaka Ganz - Sparkle

Sayaka Ganz - Sparkle

Sayaka Ganz - Emergence

Sayaka Ganz - Emergence

עבודות מקסימות וחכמות נוספות באתר של רוברט ברדפורד, שמספר שהכל התחיל כשנתקל בארגז צעצועים נטושים של ילדיו שהתבגרו, והבין את הפוטציאל שלהם להפוך לשלם הגדול מסך חלקיו (ממש רובטריקים…).

Robert Bradford - soft dog

Robert Bradford - soft dog

Robert Bradford - kalashnikov

Robert Bradford - kalashnikov

Robert Bradford - terrieristes

Robert Bradford - terrieristes

אמיר דותן – חוויית משתמש בוול סטריט (כנס UXI Live 2010)

העולם הפיננסי הוא שוק תחרותי מאוד שמתנהל לרוב באופן אלקטרוני. בנקי השקעות וחברות פרטיות יודעים שכדי לגרום לאנשים להשתמש במערכות שלהם עליהם להציע חוויית שימוש תחרותית. העניין הגדל באנשי חוויית משתמש נובע מסיבות שונות, כמו למשל הרצון למזער טעויות אנוש שעלולות לעלות מיליונים.

איפיון ממשקים למגזר הפיננסי דומה בהיבטים רבים לכל פרויקט איפיון מערכת מידע תוך התייחסות לכללי שמישות ועיצוב אוניברסאליים. עם זאת, ישנם היבטים ייחודיים יותר שמציבים לנו בו זמנית הזדמנויות ומגבלות.

ההרצאה של אמיר דותן בכנס UXI Live 2010 הציגה את המגבלות הללו.

לצפייה:

http://uxi.org.il/pages/3784

מריונטה עם קינקט – חבובות 2010?

אני די בטוח שאפשר להגיע לתוצאות דומות עם מושן טרקינג רגיל, אבל כנראה שזה הופך להיות הרבה יותר קל עם קינקט, המודל התלת מימדי בוידאו זז לפי מחוות היד של המציגה.

אולי בעתיד יהיה פשוט יותר לתפעל מודלים וירטואליים מאשר להזיז בובות? חבובות בגרסת ההייטק בדרך…

[flash http://vimeo.com/16985224]

Kinect של מיקרוסופט

המענה של מיקרוסופט ל-WII הגיע בצורה של מערכת זיהוי מחוות מתקדמת שלא נזקקת לעזרים חיצוניים (כמו האקסלורומטרים ב-WII) ומתממשקת ל-XBox. הנה סרטון פרסומי של המוצר:

הקשר בין טכנולוגיה לעיצוב אינטראקטיבי נראה בבירור כאן, כאשר היכולות שמאפשר הפיתוח הזה מחייבות חשיבה מחדש על ממשק המשתמש. כפי שניתן לראות כאן:

ועוד יותר כאן:

הדבר המדהים ביותר שראיתי לאחרונה בנושא זה נראה כאילו לקוח מסצנת מדע בדיוני, המערכת מנתחת את התמונה של הוידאו הדו מימדי ומצליחה לפרק אותה למבנה תלת מימדי באופן מרשים: