שיחה ב-TED: טכנולוגית החוש השישי

בוידאו המצורף מציגה מרצה מ-MIT פרויקט מרשים מאוד של סטודנט שלה, שמדגים קונספט (בצורה מאוד משכנעת יש לציין) ופרוטוטייפ לאמצעי קלט ותצוגה.

האמצעי המדובר הוא לא יותר ממצלמה קטנה, מקרן נייד ומכשיר סלולרי, שנועד לחבר את המשתמש למידע שימושי בהקשר מסויים שלא זמין לו באופן מיידי. כשאתה בחנות ספרים ורוצה לדעת מה דירוג הביקורות של הספר, או סתם לבדוק בסופרמרקט אם המוצר מתאים לך ע"י חיווי גרפי על גבי המוצר עצמו.

אם להתעלם מהמגבלות הברורות (מה עושים באור יום, למשל), הקונספט המוצג מצביע על מגמה מאוד נכונה בהתקדמות עיצוב הממשק. הוא נראה המשך טבעי לאייפון של אפל, לסרפס של מיקרוסופט ואפילו לסרטי החזון שהופצו לא מזמן ע"י מיקרוסופט. בכדי לנתח את הצלחתו של הפרויקט, ניתן לפרק אותו לכמה מאפיינים עיקריים.

ממשק קונטקסטואלי

6th_sense_context

המערכת מפענחת את המידע המוצג לה ומציגה מידע רלוונטי לסיטואציה המסויימת, מה שמפחית את מספר הצעדים הנדרשים להשגת המידע הרצוי עד שהפעולה הופכת טבעית, מעין חוש נוסף. הדוגמה הטובה ביותר לממשק דומה היא ההשלמה האוטומטית של פיירפוקס, אתה יכול להתחיל להקליד כתובת או כותרת של דף שביקרת בו והדפדפן משלים ומציג בצורה יעילה להפליא את מה שהתכוונת אליו בדיוק.

זיהוי מחוות

6th_sense_gesture

בדומה לפרויקטים דומים ב-MIT, כמו Bar Of Soap, זיהוי מחוות אנושיות מאפשר שימוש אינטואיטיבי יותר במערכת. שלא לומר, הופך את העסק למגניב לגמרי…

משטחי תצוגה דינאמיים

6th_sense_phone

העדר הצורך במסך מאפשר שינוי גודל התצוגה בהתאם לצורך (ולתנאי השטח). זהו יתרון גדול על פני כל משטח תצוגה קבוע. בעת שימוש ביד כמשטח למשל, ניתן לקבל פידבק טקטילי מצוין, שחסר (לחלק מהמשתמשים) במסכי מגע.

AR (מציאות מועשרת) וחומרה

6th_sense_hardware

יש לציין שמעבר למחיר הסביר יחסית של החומרה (350 דולר בשלב זה) אחד היתרונות הבולטים כאן לדעתי הוא העדר החומרה המסורבלת מאוד, הנפוצה בפרויקטים בתחום ה-AR. אין כאן משקפיים מגוחכים על הראש או לפטופ על הגב, מה שהופך את כל העניין להרבה יותר מזמין ומתקבל על הדעת.

קישור לוידאו באתר TED.

תגובה אחת על הפוסט “שיחה ב-TED: טכנולוגית החוש השישי

  1. פינגבאק: עיצוב ××™× ×˜×¨××§×˜×™×‘×™

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>